ERITELLIMUSEL VALMIV TÄISPUITMÖÖBEL

Ligi 50% tellimustest tuleb läbi soovituste

Võimalik valida vähemalt 10 puiduliigi vahel

Valmistame täispuidust mööblit nii koju, kontorisse kui ka avalikesse ruumidesse

Kvaliteetne ning testitud täispuidu viimistlus

Milline täispuidu viimistlus valida?
4 erinevat puidu pinda mille vahel valida
Täispuidust töötasapinnad köögis
Täispuitmööbli hooldamine
Kuidas enne mööbli tellimist ruume mõõta?
7 põhjust, miks eelistada täispuitmööblit
5 peamist viga eritellimusmööbli tellimisel
Kuidas kujuneb täispuitmööbli hind
Milline söögilaud sobib Sinu koju?
Enim kasutatavad puiduliigid
Täispuitmööbel kombineerituna teiste materjalidega

Milline söögilaud sobib Sinu koju?

Söögilaud on ühe õige kodu keskpunkt. Kui me ilma teleka vaatamiseta saame edukalt elatud siis ilma söömata läheb kaunis keeruliseks. Ja kus mujal Sa oma maitsvaid roogi naudid, kui mitte söögilaua taga, koos pere või sõpradega. 

Millisest materjalist laud valida?

Täispuidust söögilauad võib liigitata veel eraldi kolmeks. Laiadest plankudest, pika lamelliga liimpuidust, sõrmjätkatud liimpuidust.

Laiadest plankudest söögilaud on vaieldamatult üks parimaid valikuid. Välimus on tõeliselt eksklusiivne, laua pinnalt on näha väga unikaalseid mustreid, esinevad praod, oksakohad, värvi muutused, mustri keerud jne. Laiast plangust söögilaudu on võimalik valida nii servatud servadega, kui ka loodusliku servaga. Kõik defektid, oksakohad, praod täidetakse tugeva epoksiid vaiguga, viimistletakse perfektseks ja tulemus on lihtsalt nauditav. Tõeline Statement piece. Laiast plangust söögilaua hind on täispuidust laudade puhul kõrgeim. 

Pika lamelliga söögilaud on tehtud liimpuitkilbist, mille lamelli laius jääb reeglina 40-50mm vahele. Pikk lamell tähendab, et lauapind koosneb täispikkadest kõrvuti omavahel kokku liimitud lamellidest. Alternatiiv laiast plangust söögilauale ning sobib väga hästi kasutamaks köögi töötasapinnana. Siit lingilt saad lugeda pikemalt täispuidust töötasapindadest.

Sõrmjätkatud materjalist söögilaud on kõigist kolmest kõige kirjum ja materjali poolest ka kõige soodsam. Sõrmjätkatud materjal tähendab seda, et lamelli on ka pikkuses jätkatud, ehk näiteks 3m peale ei ole otsast lõpuni sama lamell nagu seda on pika lamelli ja laia plangu puhul. Sellist liimkilpi tehakse jääkidest, millest pika lamelliga liimpuitu teha ei saa. On ütlus, et mida rohkem kordi on puitu liimitud seda tugevam ta on. Kui laia plangu puhul kasutame spetsiaalseid töövõtteid, et laua pinnad säiliks sirgete ja tugevatena siis siinkohal on ta tänu rohkele liimimisele tugev ning stabiilsem.

Täispuitu on võimalik edukalt parandada ja taastada, kui peaks selleks tekkima vajadus. Täispuidust pindasid tuleb aeg-ajalt hooldada. Kui õli-vahatatud pinda tuleks hooldusõlitada 1-2x aastas, olenevalt kasutusest siis lakitud pinda ilma mõjuva põhjuseta hooldama ei pea. Kui mingil põhjusel tekivad kahjustused, tuleks kogu pind uuesti lakkida. Loe lähemalt täispuitmööbli hooldamisest.

Vineerist söögilauad on huvitav alternatiiv täispuidule. Vineeri serv on väga iseloomuliku triibulise mustriga, mis kas meeldib Sulle või ei meeldi. Vineer saadakse õhukeste puidu spoonide kokku liimimisel, mis teeb temast võrdlemisi stabiilse ja tugeva materjali. Olenevalt vineerist kannatavad nad ka niiskust. Vineeri on võimalik valida erinevatest puitudest (enamasti kasevineer) ja vastavalt kvaliteedile ka erinevate mustritega. Muster sõltub sellest, kuidas on palgist spooni lõigatud ja kuidas on spoonid vineeriks liimitud. Vineerist söögilaua parandamine on üpriski vaevarikas ning ei pruugi saada soovitud tulemust. Hinnalt soodne, välimuselt stiilne, kuid kahjustuse korral raske parandada.

MDF-materjalist söögilaud koosneb kokkupressitud puidutolmust. See on soodne, kuid vastupidavus jätab soovida. Kriimustuste korral on vaja täielikult üle värvida, mis on võrreldes toote hinnaga kulukas. MDF materjali saab ka spoonituna, kuid ka siinkohal on spooni kiht õhuke ning kahjustuse korral on parandamine keeruline või ei ole võimalik teostada. Plussina võibki välja tuua, et MDF materjalist lauad on võimalik värvida igas toonis ning ka spoonide valik on lai.

Puitlaastplaat söögilaud on üks soodsamaid variante. Vastupidavuselt üpriski nõrk ning kahjustusi ei paranda.

Kui suur ning millise kujuga võiks olla minu söögilaud?

Söögilaua valiku puhul on oluline tema suurus ja kuju. Söögilaud võib olla ristküliku-, ruudu-, ümmarguse-, ovaalse- ning loomulikult ka erikujuga. Valik on puhtalt Sinu personaale otsus ja eelistus. Igal laua kujul on omad plussid ja miinused.

Ristküliku kujuga söögilauda võib nimetada traditsiooniliseks kujuks ning see sobib kõige paremini ruumi, mis on piklik. 

Ruudu kujuline laud sobib ruumi, mis on võrdlemisi suur. Üsna harva levinud kuju ning oma suuruselt mõjub luksuslikult. Toidu ulatamine üle laua on pisut keeruline ja ebamugav. 

Ümmargune või ovaalne laud on sobilik kuju, kui on vaja säästa ruumi. Tänu teravate nurkade puudumisele on ümber laua liikumine mugavam.

Lisaks üldisele kujule on võimalik lauale anda iseloomu elava puidu servaga. Paljude arvates liiga rustikaalne, kuid reaalsuses sobib ka kõige modernsemasse interjööri perfektselt. Tänu sellele on see variant ka hakanud tohutult populaarsust koguma ning üha enam küsitakse seda varianti, sest teist sellist pole kellegil!

Mida meie soovitame?

Meie AFURNis soovitame kahtlemata täispuitu. See on küll kallim kõigist teistest, kuid see on rohkem nagu investeering. Korralik täispuit söögilaud kestab õige hoolduse puhul eluea ning üle saja aastane täispuit söögilaud ei ole üldsegi mitte kaheksas maailmaime. Üks asi on vastupidavus, teine on täispuidu mustrid ja nende unikaalsus. Need on täiesti erakordsed ning neist ära tüdineda on peaaegu võimatu. Kui Sa soovid endale vastupidavat, unikaalset, muljet avaldavat söögilauda siis kahtlemata on Sinu laud just täispuidust. Kui Sa soovid aga lihtsalt lauda, mis täidab ainult laua praktilisi omadusi siis vali esialgu pigem soodsam variant.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

A Furn OÜ

Ravila 14, Kuressaare

Reg. Nr. 14097411

KMKR: EE101900410

Ragnar Adamson
Ragnar AdamsonTegevjuht
Tel: +375 5648 6910

E-post: ragnar@afurn.ee

Contact Us

© 2019, A Furn OÜ | Täispuidust eritellimusmööbel

Võta ühendust