ERITELLIMUSEL VALMIV TÄISPUITMÖÖBEL

Ligi 50% tellimustest tuleb läbi soovituste

Võimalik valida vähemalt 10 puiduliigi vahel

Valmistame täispuidust mööblit nii koju, kontorisse kui ka avalikesse ruumidesse

Kvaliteetne ning testitud täispuidu viimistlus

Milline täispuidu viimistlus valida?
4 erinevat puidu pinda mille vahel valida
Täispuidust töötasapinnad köögis
Täispuitmööbli hooldamine
Kuidas enne mööbli tellimist ruume mõõta?
7 põhjust, miks eelistada täispuitmööblit
5 peamist viga eritellimusmööbli tellimisel
Kuidas kujuneb täispuitmööbli hind
Milline söögilaud sobib Sinu koju?
Enim kasutatavad puiduliigid
Täispuitmööbel kombineerituna teiste materjalidega

Kuidas kujuneb täispuitmööbli hind?

Toote hind mõjutab olulisel määral ostuotsust. Paljudel juhtudel on hind lausa ainsaks määrajaks, kas osta või mitte. Madal hind ei tähenda soodsat toodet ning kõrge hind ei tähenda kallist toodet. Oluline on, mis väärtus on hinnal ja kas see väärtus toetab hinda.

Täispuitmööbel on enamasti kõrgemas hinnaklassis ja selleks, et saaksid paremini aru, miks see nii on, toome välja Sulle mõned punktid.

Täispuit kui materjal

Selleks, et täispuit oleks kasutatav mööbli valmistamiseks tuleb sel käia maha pikk ja aeganõudev teekond. Puu maha raiumine, transportimine, lahti saagimine, kuivatamine, õigesti ladustamine jne.

Olenevalt puidu liigi rohkusest, asukohast ja mitmest muust mõjutajast on igal puiduliigil oma hind. Männi ja pähkli hinnavahe materjalina on ca 10 kordne. Tammel ja tammel võib olla samuti 2 või harvemal juhul ka 3 kordne hinnavahe. Kõik sõltub, kust tamm on pärit, mis on puidu kvaliteet, kuidas seda on kuivatatud.

Täispuitmööbli hind algab materjalist ning hinnaklass sõltub puidu liigist, plankude laiusest, pikkusest, paksusest, kvaliteedist. Ka näiteks pika lamelliga liimpuidu puhul määrab materjali m2 hinna detaili pikkus. Kuna mida pikem on detail seda kõrgema hinnaga on materjal.

Ekstreemsemate näidete puhul võib 1cm plangu laiust määrata selle, kas materjal maksab 2000€/m3 või 4000€/m3. Sellistel juhtudel me ka alati selgitame kliendile, millised on võimalused ning kaasnevad kulutused.

Pika lamelliga liimpuidu puhul määrab m2 hinna pikkus, kuna mida pikemad on lamellid, seda suurem on kulu, et saada oksavaba ja sobivas kvaliteedis lamell. Plankude puhul tõstab kuskilt maalt hinda nende laius, kuna mida laiem on plank seda keerulisem on seda materjali kuivatada selliselt, et see jääks terveks ning sirgeks. Üleni kõver 3000mm pikk ja 500mm lai tamme plank ei oma mõõtudele kohast väärtust ning halvemal juhul saab sealt vaid väiksemaid juppe kasutada.

Furnituurid

Tänasel päeval kasutame oma täispuitmööbli valmistamisel ainult parimaid furnituure tootjatelt BLUM ja Häfele.

Kui võtta näiteks kahed sahtlisiinid, millest üks variant on kõrgema hinnaga tipptootja furnituur ning teisel juhul kaks korda odavam alternatiiv siis tõenäosus on suur, et odav siin ühel hetkel enam päris sujuvalt ei tööta või üldse lõpetab toimimise. Vahed on materjalides ja tehnoloogias.

Ka tootjatel endal on erinevas hinnaklassis furnituure. Tulles tagasi tuttava sahtlisiini näite juurde, siis on võimalik ka BLUM’i puhul tellida madalama või kõrgema hinnaklassiga sahtlisiini. Mõlemad on vastupidavad, kuid kõrgemas hinnaklassis oleva siini puhul on rohkem reguleerimise võimalusi ning ka kohati tugevamad materjalid. Boonuseks veelgi sujuvam ja vaiksem liikumine.

Furnituuril võib olla toote lõpphinna kujunemisel suur osakaal ning kui oled saanud tootjalt hinnapakkumise, kus ei ole välja toodud, mis furnituure on kasutatud siis küsi kindlasti üle.

Viimistlus

Täispuidu võlu tuleb välja viimistledes. Iga lihvimiskorraga muutub puidu muster aina nähtavamaks ning pind siledamaks. Meie ütleme, et viimistlusprotsess on täispuit toodete puhul kõige olulisem. Tootja võib teha ükskõik kui täpselt mööbli valmis, disain on vägev ning seejärel viimistluse protsessis kõik tuksi keerata.

Viimistlus algab puidu lihvimisest. Oleneb küll olukorrast, kuid tavaliselt alustatakse lihvimist 80 karedusega paberist. Selle kareduse eesmärk on välja lihvida kõik suuremad ebakorrapärasused, kuna see on väga kare paber on sellega sellist suurt lihvimist lihtsam teha. Seejärel liigutakse edasi 120 ja 150 lihvpaberiga ning siis olenevalt soovitud tulemusest 180 ja 240 lihvpaberiga. Viimistluste vahepealsed vahelihvid algavad 320 paberist.

Iga paberiga tuleb kogu pind otsast lõpuni korralikult üle lihvida. Oleme aastate jooksul katsetanud erinevaid lihvimis meetodeid ning leidnud endale sobiva. Meie viimistlus võib olla küll aeganõudvam, kuid see kajastub selgelt ka tulemustes. Just meie viimistletud puitpindade kohta oleme saanud kõige rohkem positiivset tagasisidet.

Viimistlusprotsess võib moodustada toote lõpphinnast lausa 1/3.

Töö

Täispuitmööbli valmistamisel on enamikel juhtudel suurimaks kuluks töö ehk aeg. Mida rohkem on võimalik aega pühendada, seda parem on tulemus. Nii see lihtsalt toimib. Aga nagu öeldaks, et “aeg on raha”, siis tuleb seda aega kasutada efektiivselt.

Täispuidust kummutit on võimalik teha 500€ eest, 2000€ eest või koguni 20000€ eest. Esimesel juhul masstoodang, teisel eritellimusel valminud käsitöö ning kolmandal juhul täielikult käsitsi tehtud parimast võimalikust materjalist ning iga puidu ühendus on kaunilt kokku tapitud. Hinda mõjutab siinkohal materjal, kuid suurim vahe nende kolme vahel on sisse pandud aeg ja selle aja ühiku hind.

Valem

Võtame kokku täispuitmööbli hinna kujunemise kerge valemiga

Materjal+furnituur+viimistlus+aeg=toote hind

Materjal – pähkel €€€€, tamm €€€, jalakas €€€

Furnituur – kõrge kvaliteediga furnituur tõstab toote lõpphinda aga pikas plaanis on Sinule kasulikum

Viimistlus – täispuidu puhul on viimistlus väga oluline, nii lõpptulemuse kui ka puidu kaitse osas

Töö – mida rohkem panustatakse aega, seda kõrgem on toote hind ning kvaliteet ehk väärtus

Et kogu eelnev jutt ei oleks nii kuiv, toome mõned näited.

Söögilaud

Mõõdud: lauaplaat 2420x940mm h740mm, jalad 145x145mm h700mm (seest tühjad, liimitud 45 kraadiste ühendustega)
Materjal: Ameerika valge tamm
Viimistlus: lakk
Lauaplaadi tugevdus: vinklid lauaplaadi sisse freesitud
Jalgade kinnitus: roostevabad kuuskant poldid
Transport: Kuressaare-Tallinn

Hind: 2070€ sis. KM
Hind saarepuiduga: 1820€ sis. KM

Mõõdud: lauaplaat 2200x1000mm h760mm, jalad 80×80 täispuit tamm (ristkülik)
Materjal: väga laiad pähkli plangud (lauaplaat koosneb kahest plangust), 100×40 täispuit tamm
Viimistlus: õli-vaha
Lauaplaadi tugevdus: vinklid lauaplaadi sisse freesitud
Jalgade kinnitus: metallplaadid

Hind: 3485€ sis. KM

Kummut

Mõõdud: kummut 1800x500mm h850mm, jalad erikuju h250mm
Materjal: laiad tamme plangud (500mm kohta 2tk)
Viimistlus: õli-vaha
Korpus ja esipaneelid: korpus liimitud 45 kraadiste ühendustega, esiserv 60 kraadi sisse poole, esipaneelid laiad tamme plangud (2tk)
Jalgade kinnitus: roostevaba kuuskant polt
Furnituur: BLUM Movento Tip-On puitsahtlisiinid, BLUM Blumotion kapiukse hinged

Hind: 1978€ sis. KM

Tv-alus

Mõõdud: tv-alus 2180x550mm h550mm, jalad täispuit tamm h180mm
Materjal: Laiad tamme plangud
Viimistlus: õli-vaha
Korpus ja esipaneelid: korpus liimitud 45 kraadiste ühendustega, esipaneelid laiad tamme plangud
Jalgade kinnitus: roostevaba kuuskant polt
Furnituur: BLUM Movento puitsahtlisiinid

Hind: 1996€ sis. KM

Hinnad on näitlikud ning täpne hind sõltub pakkumise tegemise hetkel olevast puidu hinnast, saadavusest ning muudest iseärasustest.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

A Furn OÜ

Ravila 14, Kuressaare

Reg. Nr. 14097411

KMKR: EE101900410

Ragnar Adamson
Ragnar AdamsonTegevjuht
Tel: +375 5648 6910

E-post: ragnar@afurn.ee

Contact Us

© 2019, A Furn OÜ | Täispuidust eritellimusmööbel