ERITELLIMUSEL VALMIV TÄISPUITMÖÖBEL

Ligi 50% tellimustest tuleb läbi soovituste

Võimalik valida vähemalt 10 puiduliigi vahel

Valmistame täispuidust mööblit nii koju, kontorisse kui ka avalikesse ruumidesse

Kvaliteetne ning testitud täispuidu viimistlus

Milline täispuidu viimistlus valida?
4 erinevat puidu pinda mille vahel valida
Täispuidust töötasapinnad köögis
Täispuitmööbli hooldamine
Kuidas enne mööbli tellimist ruume mõõta?
7 põhjust, miks eelistada täispuitmööblit
5 peamist viga eritellimusmööbli tellimisel
Kuidas kujuneb täispuitmööbli hind
Milline söögilaud sobib Sinu koju?
Enim kasutatavad puiduliigid
Täispuitmööbel kombineerituna teiste materjalidega

4 erinevat puidu pinda, mille vahel valida

Erinevate puidu pindade all peame silmas erinevat puidu kasutust, mille tulemusena on välimus erinev. Kuigi erinevaid puidu pindasid on rohkemgi on need välja toodud 4 pinda rohkem või vähemal määral levinumad. Need neli valiku varianti, millest me täpsemalt räägime on sõrmjätkatud liimpuit, pika lamelliga liimpuit, laiadest plankudest ning laiast plangust.

Tõenäoline on, et oled vähemalt ühest neist variantidest varem kuulnud või veel parem, näinud. Seletame Sulle natuke pikemalt lahti, mis need materjalid endast kujutavad ning teeme Sinu valiku pisut mitmekesisemaks. 

Sõrmjätkatud liimpuit 
Seda sorti liimpuit koosneb mitmetest kokku liimitud puidu lamellidest. Lamellide laiused jäävad vahemikku 20-50mm ning need on liimitud kokku nii laiuses, kui ka pikkuses. Selle liimkilbi puhul kasutatakse enamasti lamelle, mis on liiga lühikesed, et neid kasutada pika lamelliga liimpuidu valmistamisel. 

Tänu suurele kogusele erinevatele lamellidele ning liimimisele on selline liimpuit tugev ning hoiab oma kuju hästi. Tänu tehnilisele lahendusele peetakse seda materjali stabiilsemaks, kui seda on liimimata täispuit. 

Kui ühest küljest on materjal omadustelt ning hinnalt väga hea valik siis tihtipeale eelistatakse, kas pika lamelliga või laiadest plankudest pindasid, kuna sõrmjätkatud pinna puhul on tulemuseks n-ö parkettpõranda välimus, mis võib pinna muuta liiga kirjuks. Kui selline välimus aga meeldib on tegemist ideaalse valikuga.

Pika lamelliga liimpuit 
Selline materjal koosneb omavahel laiuses kokku liimitud puidu lamellidest ning pikkuses on lamell ühes tükis. Lamellide laiused jäävad enamasti 40-50mm vahele, erandjuhtudel natuke laiemad. Lamellid on valitud omavahel toonilt sobima, mis jätab ühtlase tulemuse. Lisaks sobitatakse lamellid puidu lõikamise mustri järgi, kas siis radiaal või tangensiaal muster.

Lõige, mis asetseb piki tüve ja läbib selle keskosa, nimetatakse radiaallõikeks. Lõige, mis on paralleelne tüve teljega aga kulgeb piki aastarõngaid, moodustab tangentsiaallõike. Radiaallõike puhul on puidumuster pigem sirge ning tangensiaallõike puhul puidule iseloomulik ovaalne muster.

Pika lamelliga liimpuit on kõige populaarsem valik meie klientide seas. Tänu mitmete lamellide liimimisele on ta tugev, hinnatasemelt keskmine ning välimuselt väga ilus. 

Laiadest plankudest
Plankudest liimitud pinnad koosnevad 2-… laiast puidu plangust, olenevalt siis pinna soovitud sügavusest. Kui tamme puhul 600mm sügavusega tööpind on võimalik teha 2 plangust, siis pähkli puhul võiks pigem arvestada 3-4 planguga. Ehk teisisõnu tamme puhul võib keskmiselt ühe plangu laiuseks võtta 300mm ning pähkli puhul 200mm. Olenevalt puidu saadavusest on võimalik tammest ka 800mm tööpind teha 2 plangust. Mõistlik on alati üle küsida, kuna puidu saadavus muutub pidevalt ning eri laiusega plangud võivad erineda ka tavapärasest materjali hinnast.

Laiadest plankudest tööpinnad on oma välimuselt väga naturaalsed ning näevad välja nagu oleme harjunud puitu nägema. Kuna kasutatavad lamellid (plangud) on võrreldes teiste liimpuitudega kordades laiemad on ka puidu iseloomu ning mustrit rohkem näha. Sealjuures esinevad pinnas ka praod, oksakohad ja muud põnevad defektid, mida Sina kasutajana ei pea kartma, kuna need kõik on töödeldud ning pind on sealjuures sile ning tasapinnaline. Ei pea pragudest saiapuru välja nokkima. 

Tänu puidu naturaalsusele ja sellega esinevatele iseärasustele näeb selline materjal välja väga eksklusiivne ning soovikorral on võimalik kasutada ka puidu naturaalset “elavat” serva. 

Selleks, et laiadest plankudest valmistatud pind oleks stabiilne, freesime pindade alumisele küljele sooned, kuhu sisse paneme metallist vinklid. Vinklid on disainitud nii, et puit püsiks võimalikult sirgena, kuid samal ajal saaks hooajaliselt paisuda ning kahaneda. 

Väga laiast plangust
Selline materjal koosneb, kas 2 laiast plangust (800mm+ sügavuse/laiusega pind) või 1 väga laiast plangust. Sellise materjali hind võib olla mitmeid kordi kõrgem, kuna väga laia plangu töötlemine on aeganõudvam, vaja on sobivat tehnikat ning ka kogemusi. Sellise materjali kõrge hind algab juba palgi lõikamisest, kuna vaja on tehnikat, mis suudaks niivõrd massiivseid palke lahti saagida. Kuivatamine on aeganõudev protsess ning tuleb olla ettevaatlik, et materjal kuivamisel liialt ei kõverduks. 

Väga laiast plangust tehakse reeglina söögilaudu, mis on oma välimuselt väga eksklusiivsed. Kui rääkida täispuidust söögilaudadest siis sellisest plangust tehtud lauda on keeruline üle trumbata. 

Kui soovid väga laiast plangust söögilauda või tööpinda, siis küsi kindlasti saadavust. Reeglina tuleb nende kohta teha eraldi päring ning tarne võib võtta aega mõned nädalad. 

Lisaks on võimalik liimides ning mitte liimides kombineerida erinevaid puidu pindu

Lisaks eelpool mainitud pindadele on võimalik materjale kombineerides saavutada väga efektseid tulemusi. Näiteks kahe plangu vahele jätta tühimik ning see täita ära täielikult epoksiid vaiguga (mis tekitab justkui jõe kahe plangu vahele) või katta see vahe ära karastatud klaasiga. 

Oma laudade puhul, kus kesmine osa on täidetud epoksiid vaiguga, kasutame vaiku, mis on looduslik ning väga laialdaselt kasutatud just selle eesmärgiga. Niimoodi suudame tagada parima võimaliku tulemuse. Lisaks on võimalik epoksiid vaiku toonida ning täita erinevate metallsete pulbritega, mis jätavad väga omapärase tulemuse. 

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

A Furn OÜ

Ravila 14, Kuressaare

Reg. Nr. 14097411

KMKR: EE101900410

Ragnar Adamson
Ragnar AdamsonTegevjuht
Tel: +375 5648 6910

E-post: ragnar@afurn.ee

Contact Us

© 2019, A Furn OÜ | Täispuidust eritellimusmööbel

Võta ühendust